טקס הענקת "מלגות KLA למצוינות" תשפ"ב

כשמצוינות וחברות נפגשות

12 יוני 2022
טקס הענקת "מלגות KLA למצוינות"

ביום חמישי ה-09.06.2022 התקיים טקס הענקת מלגות KLA למצוינות זו השנה השלישית, ונראה כי הוא הופך למסורת של ממש.

לאחר שנים בהן העניקה חברת KLA חסות לתוכנית המצטיינים של בית הספר להנדסת חשמל, לפני שלוש שנים יזמנו יחד את תוכנית המלגות לסטודנטים-יות מחקר מצטיינים-יות של הפקולטה להנדסה לשם קידום המחקר בקרב סטודנטיות וסטודנטים מבטיחים ופורסם קול קורא להגשת מועמדות למלגה.

 

חברת KLA ישראל היא שותפה חשובה ומשמעותית מאד של הפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב ושומרת על קשר הדוק עם ארגון עמיתי התעשייה מראשיתו.

החברה אימצה ללבה את נושא המצויינות האקדמית ומשקיעה רבות בקשרים האקדמיים עם הפקולטה להנדסה. בנוסף לחסות שנתית למלגות, החברה שותפה פעילה בהנחיית פרויקטי גמר של סטודנטים, תמיכה במעבדות מחקר, אירועי גיוס, הרצאות טכנולוגיות, מלגות ועוד.

 

טקס הענקת מלגות KLA למצוינות

הטקס נערך בהנחיית יערית רחמים אברוצקי, מנהלת ארגון עמיתי התעשייה ובהשתתפות הדקאן הנבחר של הפקולטה להנדסה, פרופ' נעם אליעז, וסגן הדקאן למחקר וראש ארגון עמיתי התעשייה, פרופ' דוד מנדלוביץ שברכו את הסטודנטיות והסטודנטים המצטיינים ועמדו על חשיבות הקשר עם KLA. לאחר מכן ברכה ויקי פלטניק, מנהלת קשרי אקדמיה בחברת KLA.

 

ד"ר טלי הורביץ,  Head of Physics Group , חטיבת Flat Panels בחברת KLA העבירה הרצאה מרתקת בנושא Technological Challenges in Inspection of Flat Panel Displays ולאחריה הזוכים והזוכות עלו להציג את מחקרם במס' דקות.

בסוף האירוע הנוכחים נהנו בסיור מרתק במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט. 

 

לדברי פרופ' מנדלוביץ: "הקשר בין חברת KLA לפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב הוא רב שנים והתרחב לפעולות רבות הקשורות לחיזוק שיתופי הפעולה בין החברה לאוניברסיטה. KLA, כחברה רב תחומית ופורצת דרך בתחומה, מהווה גורם מוצלח מאוד לשיתוף פעולה עם הפקולטה להנדסה שכידוע מתגאה ברב תחומיות שלה, באיכות המחקר שבה ובאיכות הסטודנטים והסטודנטיות שלומדים בה. אני רואה המשך של הרחבה והידוק שיתופי הפעולה ומקווה לראות יותר בוגרים שלנו מקדמים את חברת KLA כעובדים בכירים שלה".

 

אודות KLA ישראל

בין אם מדובר במכונית אוטונומית, טכנולוגית VR או רובוטיקה - חברת KLA מאפשרת ללקוחותיה להפוך כל רעיון למציאות. החברה מובילה את שוק המטרולוגיה העולמי, העוסק בתהליכי מדידה ובדיקות של שבבים, שנמצאים, כידוע, בבסיסם של מותגים כמו נטפליקס, אמזון ואינטל, או מוצרים כגון  המכונית האוטונומית, מטוסים, לוויינים, משחקי מחשב, טלפונים ועוד.

 

KLA הוקמה ב- 1976 בקליפורניה וכעבור 10 שנים הקימה את הסניף הישראלי במגדל העמק. ב-2019 רכשה החברה את אורבוטק הישראלית, וכעת היא מונה למעלה מ- 10,000 עובדים בכ- 18 סניפים ברחבי העולם, והמחזור השנתי שלה מגיע לכ- 5 מיליארד דולר.

 

בסניף במגדל העמק, אשר בראשו עומד אורי תדמור, נשיא KLA ישראל, כ-600  פיזיקאים, מהנדסים, מדעני מידע, אנשי תפעול ומומחים לפתרון בעיות, הטובים בתחומם, ויחד הם שוקדים על פיתוח וייצור הדורות הבאים של מכונות לבדיקת שבבים, בהתבסס על הטכנולוגיות המתקדמות בעולם כאשר ויכוח על מחצית האנגסטרום הוא מראה די שכיח במשרד.

 

כ-60,000 מכונות של החברה מותקנות אצל לקוחותיה ברחבי העולם, ביניהן: אינטל, קיוקסיה (טושיבה לשעבר), סמסונג ועוד. לחברה יש כ-30 קווי מוצר וכעת היא שוקדת על דור 16 של מכונת הדגל שלה. הטכנולוגיה של KLA אשר פותחה בישראל (Archer), זכתה להימנות על רשימת 70 ההמצאות הישראליות, בחגיגות ה- 70 למדינת ישראל.

 

ברכות לזוכים ולזוכות במלגה לשנת תשפ"ב:

 

שם תואר נושא המחקר
שירה גבריאל תואר שלישי במדע והנדסה של חומרים Mucin-based Solutions for Environmental Applications
ויטלי קוזלוב תואר שלישי בהנדסת חשמל time dependant electromagnetic scattering in dynamic environments and modulated objects
Krishanu Kumar תואר שלישי בהנדסת מכנית Young Wind-Waves in the Presence of Current
שמחה מירסקי תואר שלישי בהנדסה ביו-רפואית Six-pack holography
נדב כהנוביץ תואר שני בהנדסה מכנית Development of human wearable systems, based on various sensors (IMU, FSR) and deep learning algorithms in favor of HRC related human intention forecasting
קרן צ'לנצ'וק תואר שני בהנדסת חשמל Optical Archimedes Screw Along Arbitrary Trajectories
חן כהן תואר שני בהנדסת חשמל Electrical Engineering Department
עילום סיאס תואר שני במדע והנדסה של חומרים The Role of MoS2 Crystallinity in Mercuric Removal: Correlation Between Nanostructure, Stability, and Performance

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>